Lisica.RS - Mudar izbor

Poraz Đokovića u finalu

Novak Đoković nije uspeo da se domogne titule na turniru u Kvinsu. Izgubio je u finalu od Marina Čilića.
Sport

#225 od 24.06.2018.
Posle maratonske borbe i velikog preokreta, Marin Čilić uspeo je da odbrani titulu na turniru u Kvinsu, pošto je u finalu pobedio Novaka Đokovića, rezultatom: 2:1 ( 5:7, 7:6 (4), 6:3 ).

Odličan meč u Kvinsu obeležila je divovska borba dvojice rivala. Obojica su imali svoje šanse za pobedu, ali je Čilić bio koncentrisaniji u odlučujućim momentima meča.

Novak je imao meč loptu na servis protivnika, pri vođstvu od 5:4 u drugom setu, ali nije uspeo da je iskoristi. Takođe, vodio je i u taj-brejku drugog seta sa 4:1, ali je na kraju istog rezultat bio 7:4 za Čilića.

Oba igrača su dobro branila brejk lopte, pa smo do kraja meča videli samo dva brejka - prvi Đokovića za osvajanje prvog seta, i drugi, ispostavilo se odlučujući, kojim je Čilić stekao ključnu prednost u tećem setu.

Hrvatskim teniserima je ovo druga titula danas, pošto je nekoliko sati ranije, Borna Ćorić uspeo da pobedi favorizovanog Rodžera Federera u finalu turnira u Haleu.