Lisica.RS - Mudar izbor

Poraz Partizana u Beogradu

Košarkaši Partizan poraženi su u devetom kolu ABA lige od ekipe Cedevite – 97:87. Rezultat po četvrtinama: 22:23, 27:28, 24:15 i 24:21.
Sport

#38 od 13.11.2016.
Košarkaši Partizana upisali su i treći uzastopni poraz u ABA ligi, pa su trenutno na četvrtoj poziciji. Izgleda da su platili danak nedavnoj pobedi u gostima protiv Solnoka u okviru FIBA Lige šampiona.

Najefikasniji u ekipi partizana bili su Novica Veličković sa 20 poena i Vil Hečer sa 19 poena, dok se u ekipi Cedevite najbolje pokazao Pjer Džekson sa čak 32 ubačena poena, 2 skoka i 9 asistencija.

Partizan je odigrao dobro prvo poluvreme i u jednom trenutku imao prednost od čak 17 poena razlike, ali je Cedevita do kraja poluvremena smanjila prednost Partizana na samo 2 poena, 51:49.

U drugom poluvremnu Partizan je igrao sve lošije, a Cedevita je povećavala prednost do konačnih 10 razlike za gostujuću ekipu.