Lisica.RS - Mudar izbor

Srbija eliminisana

Fudbaleri Srbije poraženi su od Brazila, rezultatom 2:0. Ovaj poraz ujedno znači i eliminaciju Srbije sa Svetskog prvenstva u Rusiji.
Sport

#226 od 27.06.2018.
Poraz od Švajcarske žestoko je pogodio naše fudbalere, tako da je večerašnja igra protiv Brazila bila pod uticajem tog poraza. Naši su u prvom poluvremenu nešto i pokušavali, dok su u drugom poluveremenu uglavnom bili nemi posmatrači.

Golove za Brazil postigli su Paulinjo u 36. minutu i Silva u 68. minutu. Čini se da su fudbaleri Brazila odigrali iskusno, baš onoliko koliko im treba za sigurnu pobedu, dok su naš sagoreli u želji i nisu se prepoznavali na terenu.

U drugoj utakmici naše grupe, ekipa Švajcarske odigrala je nerešeno sa Kostarikom, rezultat je na kraju bio 2:2. Dalje ide Brazil, kao prvi u grupi i u osmini finala sastaje se sa Meksikom, a Švajcarska kao drugoplasirana ide na Švedsku, koja je pobedom nad Meksikom od 3:0, uz poraz Nemačke od Južne koreje, rezultatom 2:0, doprinela da aktuleni svetski prvaci, reprezentativci Nemačke, već u grupi završe takmičenje na Svetskom prvenstvu.