Lisica.RS - Mudar izbor

Švajcarska pobedila Srbiju

U drugom kolu Svetskog prvenstva u Rusiji, reprezentacija Švajcarske pobedila je Srbiju, rezultatom 2:1.
Sport

#222 od 22.06.2018.
Odličan početak utakmice za Srbiju i gol Mitrovića glavom, u šestom minutu. Posle toga još nekoliko šansi za naše fudbalere, ali bez dovoljno sreće. Švajcarci se posle toga polako oslobađaju pritiska, ali do kraja prvog poluvremena ostaje vođstvo Srbije.

U drugom poluvremenu nastavlja se igra sa kraja prvog poluvremena i prednost igrača Švajcarske u posedu lopte. U 52. minutu, Džaka naleće na jednu odbijenu loptu i sjajnim golom izjednačuje rezultat na 1:1.

Kako se bližio kraj utakmice, tako su reprezentativci Švajcarske sve više osvajali teren i davili igru naše reprezentacije. Pri kraju utakmice, u 90. minutu, usledila je jedna kontra iz koje je Šaćiri postigao gol za pobedu Švajcarske.

Posle svega, ostaje žal zbog jeftino primljenih golova i propuštenih šansi sa početka utakmice. Stiče se utisak da su i sudije nekim svojim “problematičnim” odlukama kumovale porazu Srbije.

Ostaje nam da se u trećem kolu vadimo prtiv Brazila, a to neće biti ni malo lako, posebno ako znamo da nam je za prolaz u naredni krug neophodna pobeda.